КИЇВ (QHA) -

Окупанти були шоковані великою кількістю кримських татар, які прийшли до будівлі "суду" підтримати своїх співвітчизників. Про це заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook, коментуючи відмову "судді" оголошувати вирок фігурантам "справи 26 лютого" Алі Асанову і Мустафі Дегерменджі.

Чубаров пояснив, що продажні "судді" не хотіли оголошувати вирок, коли під "судом" стоять десятки кримських татар.

— Народ не приймає окупантів і тримається разом, — зазначив він.

Чубаров подякував усім, хто прийшов підтримати співвітчизників, і закликав прийти до будівлі "суду" 13 червня, коли відбудеться судове засідання, на якому очікується оголошення вироку фігурантам справи.

— Будь ласка, збирайтеся, щоб підтримати наших співвітчизників, — звернувся Рефат Чубаров до людей кримськотатарською та українською мовами.

Глава Меджлісу також повідомив, що у Москві сьогодні проводять судове засідання, на якому розглядається апеляція на рішення суду залишити кримськотатарського бізнесмена і мецента Ресуля Веліляєва під вартою у Лефортовському СІЗО.

Він зазначив, що 6 червня відбудеться судове засідання у справі іншого кримськотатарського бізнесмена — Алі Барієва, якого, як і Веліляєва, співробітники ФСБ в окупованому Криму затримали наприкінці квітня.

Нагадаємо, як повідомив адвокат Айдер Азаматов, засідання у справі "26 лютого" перенесли на 13 червня, так як "суддя" не готовий оголошувати остаточний вирок.

У будівлі "суду" зібралося безліч людей, які прийшли підтримати своїх співвітчизників.

QHA повідомляло, що 14 травня фігуранти справи «26 лютого» виступили з останнім словом у «суді» Сімферополя.

Раніше, на судовому засіданні 4 травня, було оголошено останнє слово сторони захисту Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.

Нагадаємо, що Мустафу Дегерменджі та Алі Асанова судять за участь в мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і опір російській окупаційній армії.

QHA