КИЇВ (QHA) -

Дестабілізуючи ситуацію в акваторії Азовського моря, президент РФ Володимир Путін переслідує декілька завдань, заявив в одному з ефірів глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров.

За його словами, одне із завдань Кремля — ​​забезпечення жителів Криму водою.

— Друге завдання — зміцнитися на цьому просторі, і третє — перешкодити Україні реалізувати плани щодо інтеграції в НАТО і ЄС, — пояснив він.

Чубаров зазначив, що Путін може використовувати акваторію Азовського моря для додаткового тиску на Захід.

Нардеп вважає, що Київ має терміново звернутися до Радбезу ООН через дії Москви в Азовському морі. Чубаров також закликав офіційний Київ використовувати морське право у боротьбі проти зазіхань Росії на його акваторії.

— Морське право — одне з найбільш детально розроблених сфер міжнародного права, і Україна має орієнтуватися на його принципи, — сказав Чубаров.

Відзначимо, президент України Петро Порошенко, виступаючи перед учасниками багатонаціональних міжнародних навчань Sea Breeze – 2018, заявив, що огляд і блокування кораблів в Азовському морі може свідчити про наміри РФ здійснити військові атаки на Маріуполь.

Раніше директор Агентства з розвитку Приазов'я Костянтин Батозський заявив QHA, що питання денонсації договору між Російською Федерацією і Україною про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки вимагає комплексного підходу.

Джерело: Новое Время

QHA