КИЇВ (QHA) -

Деякі російські політемігранти, які переїхали до Києва через переслідування у власній країні і мають свої ідеологічні цінності, повинні розуміти, що не всі їхні переконання можуть сподобатися українському народу. Таку думку в коментарі QHA з приводу створення у Києві «Дому вільної Росії» висловив глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.

— Я знаю про дискусії, які ведуться навколо створення «Дому вільної Росії», але не настільки заглиблений у них, щоб давати якісь оцінки, повідомив він. Я знаю те, що багато росіян були змушені переїхати в Україну через політичні переслідування. Ці люди мають дуже різні погляди і оцінки на сформовану в Україні ситуацію. Вони мають усталені ідеологічні та моральні принципи, і не всі вони, як вони хочуть це тут стверджувати, можуть сподобатися українцям. Є одне російське прислів'я, яке повинні розуміти росіяни і дотримуватися його: «В чужий монастир зі своїм статутом не лізуть».

QHA повідомляло, що 13 квітня 2017 року у Києві відкрили так званий «Дім вільної Росії». Організатори оголосили, що «Дім повинен служити безпечним простором для емігрантів і біженців з Росії в Україну, точкою збирання російської діаспори у Східній Європі і ретранслятором цінностей вільного світу в Росію».

24 квітня частина політичних емігрантів та опозиціонерів з Росії заявила, що «Дім вільної Росії» не представляє їхніх інтересів. Вони написали відкритого листа до української громадськості, ЗМІ та представників влади.

ФОТО: інтернет

QHA