КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров дорікнув Дональду Трампу за ігнорування на зустрічі з Путіним питання щодо політв'язнів у РФ і як приклад гідної позиції навів позицію екс-президента США Рональда Рейгана під час його зустрічі з тодішнім керівником СРСР Михайлом Горбачовим.

Як передає кореспондент QHA, про це він сказав на брифінгу в УКМЦ.

— Були очікування, що президент найбільшої в економічному і військовому розумінні держави, яка претендує бути захисником демократії в усьому світі — Сполучених штатів Америки, на зустрічі наголосить на неприйнятності й недопустимості з боку Росії руйнування загальних принципів справедливості, прав людини. Але ми не почули жодного слова про це від Дональда Трампа.

Навпаки, своєю поведінкою і репліками, особливо на прес-конференції, він майже заохочував Путіна у його розмірковуваннях в питаннях взаємовідносин Росії і Америки, зазначив Чубаров.

— Ми очікували що Трамп попередить Путіна, що якщо РФ не повернеться в межі міжнародного права, то будуть посилені санкці і тиск на Росію. Але Трамп не виправдав наші надії і не впорався із тими завданнями, які на нього покладав Сенат і Конгрес. І зараз він  вже намагається виправдатись, зауважує Чубаров.

Він також провів паралелі з жовтнем 1986 року, коли після тривалих холодних стосунків між СРСР і США, генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган зустрілися у Рейкьявіку. Ця зустріч була дуже схожа на зустріч з Гельсінкі, вважає Чубаров, але поведінка американського президента тоді була геть інакша.

— Вона також дуже швидко готувалася, там не було підписано жодного документу, там планувалося знизити напругу в гонці ядерних озброєнь. Рейган приїхав на зустріч зі списком політв'язнів і в тому числі у цьому списку був Мустафа Джемілєв. І Рейган наполіг, щоб цей список СРСР не лише прийняв, але й взяв у роботу. І поступово цих людей почали випускати і згодом Рейган деяких з них навіть запросив до Америки, — сказав глава Меджлісу.

Проводячи паралелі між цими двома зустрічами, Рефат Чубаров відзначив, що в сучасному прагматичному світі права людини не завжди є визначальними.

— Світ стає прагматичним і ця прагматичність йде на шкоду правам людини, — резюмував Рефат Чубаров.

Відзначимо, раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи зустріч Путіна і Трампа повідомив, що обидва учасника зустрічі використовували саміт для підняття своїх рейтингів.

Чубаров зазначив, що на Трампа очікує низка неприємних коментарів після зустрічі з російським президентом.

Ще до зустрічі у Гельсінкі двох лідерів США і РФ, Чубаров заявив, що кожна зустріч з Путіним — індульгенція на вбивство.

QHA