КИЇВ (QHA) -

Росія не виконуватиме вимогу суду ООН у Гаазі щодо скасування заборони на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Про це заявив QHA голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, який відбувся у Києві 21 липня.

За словами Чубарова, Москва спробує переконати увесь світ, що «нібито кримські татари так добре живуть в Криму, що немає необхідності в діяльності представницького органу корінного народу Криму».

Глава Меджлісу зазначив, що в РФ також відмовляться виконувати вимогу суду ООН, посилаючись на власне законодавство, а, як відомо, Меджліс кримськотатарського народу визнаний екстремістською організацією в РФ.

— Меджліс зробив низку кроків, щоб РФ виконала рішення суду. Ми зверталися до Верховного суду РФ, інших компетентних органів з вимогою виконати рішення суду, — додав Чубаров.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН у Гаазі вимагає від Росії відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Раніше QHA повідомляло, що МЗС України закликало Міжнародний суд ООН підтвердити, що Росія зобов'язана скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу відповідно до наказу від 19 квітня 2017 року.

ПАРЄ також вимагає від Росії скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і зняти обмеження на в'їзд на анексований півострів членам Меджлісу.

QHA