КИЇВ (QHA) -

Росія поверне окуповані території України, перебуваючи в стані економічного відчаю та перед загрозою розпаду. Про це розповів в інтерв'ю для «Обозревателя» голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Народний депутат зазначив, що в разі економічного занепаду Росії світ зможе змусити країну-окупанта повернути анексований Крим. Це можливо у випадку посилення антиросійських санкцій.

Він, як і раніше, виключив військовий варіант повернення територій України.

— Без доведення Росії до стану економічного відчаю майже немає шансів. Військовий варіант я виключаю. Росія повинна зіткнутися із загрозою розпаду. Він може початися завдяки тотальному економічного занепаду. Сьогоднішніх санкцій досить, щоб утримати Росію від подальшої агресії. Але їх вкрай недостатньо, щоб змусити її повернутися до рамком міжнародного права, покинути окуповані території України. Якщо завтра перед Росією замаячіє загроза розпаду, вже вона буде змушена просити світ про допомогу, і тоді світ буде встановлювати свої правила.

Нагадаємо, як заявив 14 лютого прес-секретар Білого дому Шон Спайсер, президент США Дональд Трамп чітко дав зрозуміти, що чекає від Росії сприяння в деескалації конфлікту на Донбасі та повернення Криму, захоплення якого сталося за адміністрації президента Барака Обами.

Білий дім підтвердив позицію Сполучених Штатів Америки в ООН, яка полягає в тому, що введені через окупацію Криму Росією санкції збережуться до повернення контролю над півостровом Україні.

Країни Заходу також не визнають окупацію Криму Росією та регулярно продовжують економічні санкції проти РФ.

ФОТО: інтернет

QHA