КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів про вимоги до кандидатів на пост президента України, на які можуть орієнтуватися українці під час виборів. Вимоги до кандидатів він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

— Незважаючи на нестерпну спеку, затяті фанати низки кандидатів у президенти України, які вже зайняли позицію «низького старту» в майбутніх виборах, відчайдушно з'ясовують між собою, хто з їхніх кандидатів більш нетерпимий до чинного президента Петра Порошенка, — написав він.

На думку Чубарова, українці проводитимуть того кандидата, який: публічно оголосить Путіна міжнародним злочинцем і домагатиметься міжнародного суду над ним; вкаже, що одним з головних завдань у якості президента стане відновлення територіальної цілісності України; продовжить інтеграцію України до НАТО і ЄС; зможе мобілізувати українців на протидію російській агресії і звільнення окупованих територій; підтримає зміни до Конституції України, згідно з якими джерелом особливого статусу Криму в складі України є право кримськотатарського народу на самовизначення як корінного народу України.

QHA повідомляло, що більше 15% українців готові віддати свій голос на президентських виборах 2019 року за чинного президента України Петра Порошенка. Однак лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко лідирує в центральних і частині західних областей України, а рівень її підтримки, за словами соціологів, більш-менш рівномірний в усіх областях країни і становить близько 18%. При цьому, в другому турі виборів Тимошенко готові підтримати 30% опитаних, а Порошенко — 23%.

QHA