КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров 25 січня на допиті у справі Януковича заявив, що у лютому 2014 року йому телефонував невідомий чоловік і пропонував зустрітися з помічником президента РФ Путіна Владиславом Сурковим.

Про це із залу суду повідомляє кореспондент QHA.

— Я відповів, що якщо зустріч стосується допомоги Україні з облаштування кримських татар, я готовий. З інших питань зустрічатися з ним не хотів, — сказав Чубаров.

Потім, за його словами, ввечері 20 лютого один з його колег у Верховній Раді Криму повідомив, що на 21 лютого скликається позачергове засідання ВР АР Крим.

— Я зателефонував заступнику голови ВР АРК і запитав, чому мені не повідомили про це. З його слів я зрозумів, що вони поширюють інформацію, що нібито на шляху повернення з Києва до Криму спалено 6 автобусів учасників Антимайдану і 6 кримчан нібито були вбиті. Я втрутився у ці процеси, тому що саме у ці дні Константинов (голова парламенту Криму Володимир Константинов, після окупації Криму Росією став головою окупаційної "Державної Ради Криму" — ред.) перебував у Москві. Він тоді, здається, 20 лютого у Москві в одному зі своїх публічних інтерв'ю зробив заяву про те, що Крим може розглядати питання про відділення, — сказав Чубаров.

Говорячи про мітинг поблизу Держради Криму 26 лютого, він зазначив, що до лав протестувальників прослизнули провокатори зі зброєю, які могли відкрити вогонь по мітингувальникам.

— О 14 годині 26 лютого начальник головного управління СБУ зателефонував мені і сказав, що у натовпі (16 000 чоловік) є дві людини з автоматом Калашникова, що вони приїхали з Севастополя. Він сказав, що в СБУ є інформація, але вони не можуть цих людей виявити і нейтралізувати. Він також сказав, що ці люди у якийсь момент можуть відкрити стрілянину по людях. Я запитав, у чий бік. Мені відповіли, що невідомо, але для того, щоб спровокувати смерті, — заявив нардеп.

Нагадаємо, вчора QHA повідомляло, що Чубаров викликаний на допит до суду у справі про держзраду екс-президента України Віктора Януковича в якості свідка сторони обвинувачення.

Нагадаємо, Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України") і ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 ("пособництво у веденні агресивної війни") КК України.

QHA