КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що у грудні пройде низка заходів на честь 100-річчя проведення Першого Курултаю, який відбувся 26 листопада (9 грудня за новим стилем) 1917 року. Про це він повідомив на прес-конференції з нагоди 100-ліття від дня проведення Першого Курултаю — національного з'їзду кримськотатарського народу, яка проходить у будівлі «Укрінформ».

Як передає кореспондент QHA, Рефат Чубаров розповів про проведення кількох заходів не лише в Україні, а й за кордоном.

Основні заходи, які пройдуть до цієї дати: 6 грудня о 15.00 починається засідання Верховної Ради, присвячене сторіччю Курултаю, куди запрошені дипломати, активісти, приїде велика група наших співвітчизників із Криму, представники кримськотатарської діаспори, муфтії Польщі та Литви. Після цього прибудуть дипломати і цивільні діячі від імені Меджлісу. У наших співвітчизників буде можливість поспілкуватися. 7 грудня відбудеться наукова конференція «Сторіччя Курултаю: минуле, теперішнє, майбутнє» у Києво-Могилянській академії. Будуть вчені, які займаються вивченням цієї дати. 12-13 грудня пройде відповідний захід у Румунії, засідання кримськотатарських громадських організацій і урочистий захід. Також будуть заходи у Туреччині. Це все те, що ми змогли зробити в умовах окупованого Криму.

У свою чергу, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова зазначила, що планується на ці дні у Києві.

По Києву ми розклеїмо борди, які інформуватимуть про те, що таке Курултай, і нестимуть просвітницьку діяльність, і розповідатимуть українцям про цю дату. Також ми створили брошуру, яка лунатиме на всіх заходах до сторіччя, і розповідатиме історію створення та етапи розвитку Першого Курултаю. Крім того, ми зробили відеоролик, який є соціальною рекламою, який передамо телеканалам для трансляції.

Нагадаємо, ву столичному Музеї Грошей Національного банку України відбулася презентація пам'ятної монети на честь 100-річчя Першого Курултаю. Генеральний директор інституту геостратегії ім. Ісмаїла Гаспринського Наріман Устаєв зазначив, що ідея створення пам'ятної монети народилася ще 2016 року.

QHA