КИЇВ (QHA) -

Позитивне для України рішення Міжнародного суду ООН було очікуваним. Незважаючи на те, що Росія ухилятиметься від його виконання, даний вердикт вже заклав основи для міжнародного трибуналу над організаторами злочинної окупації Криму. Таку думку кореспонденту QHA висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи рішення суду ООН на введення обмежувальних заходів щодо Росії.

— Ми очікували такого рішення, незважаючи на песимістичні прогнози частини експертної спільноти. Зрозуміло, що Росія уникатиме виконання рішення суду. Але це початок процесу, який обов'язково призведе до того, що на лаві підсудних міжнародного трибуналу сидітимуть всі ті, хто дав наказ захоплювати чужу територію і хто безпосередньо сприяв захопленню Криму, заявив він.

Глава Меджлісу, який наразі перебуває з робочим візитом у Латвії, наголосив, що не сумнівається у створенні даного трибуналу.

Нагадаємо, сьогодні Міжнародний суд ООН погодився на введення обмежувальних заходів щодо Росії через порушення конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму.

У той же час суд відмовив у тимчасових заходах проти РФ за порушення конвенції про заборону фінансування тероризму. На думку суду, Україна не довела, що введені тимчасові заходи зупинять завдавання збитків.

QHA