КИЇВ (QHA) -

Заяви віце-прем'єра і міністра внутрішніх справ Італії Маттео Сальвини про те, що РФ законно анексувала Крим, а революція Гідності в Україні була фейковою — певний сигнал Україні.

Про це у своєму Facebook заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. За його словами, до влади в Італії прийшли люди, які спекулюють на російсько-італійських відносинах.

— Деякі провідні італійські політики намагаються зробити так, щоб санкції проти РФ були зняті або, як мінімум, значно знижені. Заява глави МЗС Італії Матео Сальвини — певний сигнал усім нам.

Чубаров зазначив, що з італійськими політиками, у першу чергу, має більше працювати українське МЗС. В Італії також проживає декілька сотень тисяч громадян України, які "могли б зробити свої зусилля для правильного орієнтування уряду Італії", додав глава Меджлісу.

Він нагадав, що після заяви Сальвіні посла Італії в Україні Давіде Ла Чечилія викликали до МЗС.

— На зустрічі з заміністром МЗС Оленою Зеркаль Чечилія заявив, що Італія займає чітку і послідовну позицію щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, про що Італія офіційно заявляє на всіх міжнародних майданчиках, включаючи нещодавні заходи у рамках ЄС, НАТО і "Сімки", — повідомив Чубаров.

Нагадаємо, в інтерв'ю ЗМІ Сальвіні висловив підтримку анексії Криму Росією і заявив, що це сталося у результаті референдуму. За словами Сальвіні, нібито "90 відсотків кримчан виступили за приєднання до Росії".

Відзначимо, Сальвіні — лідер правої популістської партії "Ліга" — ще раніше висловлювався на підтримку політики Володимира Путіна і анексії Криму.

QHA