ВАРШАВА (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час виступу на щорічній конференції ОБСЄ з огляду виконання зобов'язань у сфері людського виміру зазначив, що переслідування кримських татар і українців на півострові з боку окупаційної влади є злочинами на ґрунті ненависті й нетерпимості. Основні меседжі виступу Чубарова розмістило у своєму Facebook посольство України в Польщі.

Чубаров нагадав, що, окупувавши Крим і вчинивши збройну агресію проти України, Росія порушила усі десять принципів ОБСЄ, а також норми міжнародного права і Будапештський меморандум.

— З 2014 року в рамках ОБСЄ ухвалено п'ять декларацій, жодна з яких не виконана у частині примусу Росії повернутися в русло міжнародного права. Тому, головна рекомендація учасникам Наради — бути послідовними у забезпеченні виконання принципів ОБСЄ, — цитує прес-служба посольства Чубарова.

Голова Меджлісу закликав країни ОБСЄ об'єднати зусилля для припинення російської агресії проти України, а також для звільнення окупованих територій.

 

QHA повідомляло, що на конференції ОБСЄ зірвали виступ російських пропагандистів щодо Криму. Виступ кожного члена «кримської делегації» представники країн-членів ОБСЄ переривали ремарками про те, що Крим є окупованою територією, і представники півострова не можуть виступати від імені Росії.

Нагадаємо, конференція ОБСЄ з питань дотримання прав людини почала роботу 10 вересня у Варшаві.

QHA