КИЇВ (QHA) -

Проведення незаконних виборів до парламенту Росії на території тимчасово окупованого Криму робить нелегітимними не тільки так званих «кримських депутатів», а й ставить під сумнів легітимність усієї Державної думи Росії, повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у коментарі кореспонденту QHA.

— Міжнародна спільнота стоїть перед цікавим моральним вибором: мати справу з парламентом держави, яка сформувалася в результаті неправових дій, що суперечать міжнародному гуманітарному праву чи закривати на це очі. Провідні міжнародні організації не стануть сумніватися в легітимності власне виборів до Держдуми РФ, але частина національних делегацій різних країн, безперечно, зверне на це увагу, - зауважив Чубаров.

Рефат-аг'а вважає, що українські політики мають говорити про нелегітимність всієї російської Держдуми, оскільки через незаконні вибори в Криму Росія несе у світ правове беззаконня.

Нагадаємо, вибори до Держдуми РФ заплановані на 18 вересня за змішаною системою: 225 депутатів обиратимуться за партійними списками, 225 — за одномандатними округами. Вперше голосування проходитиме і в анексованому Криму.

Міністерство закордонних справ України заявляло, що вибори в анексованому Криму  незаконні.

Прокуратура АР Криму у Києві пригрозила відкриттям кримінальних справ щодо осіб, причетних до організації виборів у Криму.

ФОТО: QHA

QHA