КИЇВ (QHA) -

Україна не має допустити екстрадиції російського громадянина Магомеда Ілієва, який був волонтером у зоні АТО, заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

Він нагадав, що завтра, 24 квітня, у Київському апеляційному адміністративному суді під головуванням судді Карпушової А.В. продовжиться судове засідання за позовом Ілієва до Державної міграційної служби України про відмову у визнанні його біженцем.

Чубаров зазначив, що Ілієв був волонтером громадської організації "Міжнародний миротворчий батальйон імені Іси Мунаєва», за що російська влада у 2014 — 2015 рр. порушила проти нього і ще одного росіянина, який перебуває в Україні, Руслана Мейрієва, кримінальні справи за участь в терористичних організаціях.

Раніше один із засновників асоціації "Азан", що захищає права мусульман з РФ і Середньої Азії, правозахисник Анвар Деркач повідомив, що за запитом російської влади Україна готується передати в РФ двох мусульман, які тікали від переслідувань, — Аріфа Джабарова і Альберта Богатирьова.

QHA