КИЕВ (QHA) -


Депортацію кримських татар, здійснену радянським режимом в 1944 році, необхідно визнати геноцидом на міжнародному рівні.

Як розповів журналістам голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, доцільність такого визнання він обговорив на зустрічі в Києві із президентом Латвії Раймондсом Вейонісом, передає кореспондент QHA.

Чубаров нагадав, що 18 травня 2019 року будуть відзначатись 75-ті роковини депортації кримськотатарського народу і в Україні депортація вже визнана геноцидом. Про необхідність визнання цього злочину геноцидом на міжнародному рівні голова Меджлісу особливо наголосив в розмові з латвійським Президентом.


"Буквально з початку 2019 року ми будемо звертатись до урядів і парламентів інших країн з закликом, щоб вони дали належну оцінку тій катастрофі, яка відбулась в Криму в 1944 році, цьому злочину, який був скоєний проти кримських татар, щоб ними також визнавався геноцидом", - сказав Чубаров.


Раймонд Вайоніс зауважив, що сьогодні він взяв участь в жалобних заходах в Києві до 85 роковин Голодомору — геноциду українського народу. 


— Ми дуже добре відчуваємо те, через що люди проходили, і це дуже трагічна сторінка в історії України. Так само і з Кримом це дуже трагічна сторінка в житті України і ви повинні її перегорнути, - сказав президент Латвії.


Голова Меджлісу, а також його заступники Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз розповіли про репресії проти кримських татар, які зараз в окупованому Криму чинить Росія. Представники Меджлісу розповіли Раймондсу Вейонісу про своє бачення подальших узгоджених дій європейських країн, а також варіанти спільних дій для максимального тиску на Росію з метою деокупації Криму.

Раймондс Вейоніс відзначив, що латвійський народ свого часу також зазнав репресій з боку радянської влади, і тому латишам близьке і зрозуміле те, що зараз переживають люди на окупованому Кримському півострові.


- Я побачив, як зараз важко кримським татарам, але зламати дух кримських татар, я думаю, неможливо. Вони сильні люди. Я думаю це теж показує всім нам, що ми в своєму житті повинні бути такими ж сильними, не здаватися і боротися за свої цілі. Ціль кримських татар, безумовно, в тому, щоб Крим був повернутий назад Україні.


Президент Латвії також пообіцяв, що його країна і надалі на всіх міжнародних майданчиках підтримуватиме відновлення територіальної цілісності України. Зокрема, Латвія системно голосує і надалі буде голосувати на Генеральній асамблеї ООН за резолюції щодо стану з правами людини в АР Крим та Севастополі (голосування по новій "кримській" Резолюції має відбутись в другій половині грудня - ред.)..


Раймондс Вейоніс акцентував на  важливості міжнародної єдності в питанні підтримки суверенітету України. Він також висловив переконання, що міжнародне співтовариство досягне того рівня солідарності, що Росія на міжнародній арені програє цей двобій і справедливість щодо Кримського півострова відновиться.


Нагадаємо, в січні 2017 року Всесвітній конгрес кримських татар прийняв рішення направити звернення до урядів різних країн з вимогою визнати депортацію геноцидом корінного народу Криму.
Під час зустрічі Президент України Петро Порошенко та Президент Латвійської Республіки Раймондс Вейоніс окремо обговорили ситуацію в Криму
 

QHA