КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров на парламентських слуханнях на тему: «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні», які відбулися сьогодні, 18 квітня, закликав переслідувати російських окупантів, які несуть відповідальність за знищення Ханського палацу в Бахчисараї.

Чубаров зазначив, що над Ханським палацом нависла особлива загроза знищення, яка проводиться російськими окупантами під приводом реставраційних робіт.

— Завдяки МЗС, Мінкульту, Меджлісу кримськотатарського народу, діаспорі кримських татар питання знищення Ханського палацу придбало міжнародного резонансу. Під виглядом реконструкції окупаційна влада знищує кримськотатарську культурну та історичну спадщину. Ми пропонуємо внести пункти, які б розширювали можливості української держави і міжнародних організацій, щодо переслідування російських окупантів і конкретних виконавців, які знищують кримськотатарські пам'ятки в Криму, — сказав він.

За його словами, Ханський палац відіграє роль центру політичних процесів, які позначили долю корінного народу Криму. Зокрема, у грудні 1917 року був проведений Перший Курултай кримськотатарського народу, який проголосив незалежність Кримської народної республіки.

Чубаров також зазначив, що політика РФ спрямована на те, щоб зламати волю людей і підпорядкувати їх російській владі, а тих, хто цьому не піддається, витісняють за межі Кримського півострова.

Він зазначив, що не випадково багато експертів використовують термін «півострів страху» щодо Криму, так як на анексованому півострові стали буденними насильницькі обшуки і репресії.

Раніше повідомлялося, що екс-директор музею-заповідника "Ханський палац" Ельміра Аблялімова має намір звернутися до міжнародних судових інстанцій з позовами щодо знищення Ханського палацу в Бахчисараї.

QHA