СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Самопроголошені керівники Криму підписали ряд угод про співпрацю з суб'єктами Північно-Кавказького федерального округу.

Зокрема, кримський «прем'єр-міністр» Сергій Аксьонов і глава Республіки Інгушетія Юнус-Бек Євкуров підписали угоду про торговельно-економічну, науково-технічну, соціальну і культурну співпрацю, повідомляють прокремлівські ЗМІ.

Також повідомляється, що від імені окупованого півострова Сергій Аксьонов підписав угоду про торговельно-економічну, науково-технічну і культурну співпрацю з главою Карачаєво-Черкесії Рашидом Темрезовим. Зазначається, що цей документ нібито сприятиме розвитку співпраці у галузі сільського господарства шляхом «обміну інформацією, організації спільних ярмарків, виставок, взаємних просувань товарів і послуг, вироблених на території Республіки Крим та Карачаєво-Черкеської Республіки».

Також на зустрічі був присутній глава Республіки Дагестан Рамазан Абдулатипов, який вручив «главі» Криму Сергію Аксьонову, співучаснику окупації Криму Олегу Белавенцеву і командувачу Чорноморським флотом РФ Олександру Витку медаль імені Амет-Хана Султана. Про це повідомляє народний депутат ВРУ, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Цинічнішого паскудства щодо пам'яті легендарного кримськотатарського льотчика, учасника кримськотатарського національного руху за повернення до Криму, важко було придумати, прокоментував він ситуацію.

Також Чубаров зазначив, що всі троє «нагороджених» вже перебувають у санкційних списках ЄС і ряду інших держав, також проти них заведені кримінальні справи у зв'язку із вчиненням ними злочинів проти України.

— Саме час Генеральній прокуратурі України порушити кримінальну справу проти Юнуса-Бека Євкурова, Рашида Темрезова, Рамазана Абдулатипова, а Міністерству закордонних справ України домогтися їхнього включення до списку російських політиків, які підлягають санкціям, зазначив він.

При цьому глава Меджлісу запевнив, що ставлення України до інгушського, аварського і карачайського народів залишається незмінним, і висловив упевненість, що «настане час, коли вони зможуть вільно обирати своїх керівників».

ФОТО: інтернет

QHA