КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров виступив з ідеєю заборонити видачу громадян РФ, які воювали на Донбасі на боці України. Про це Рефат Чубаров заявив на прес-конференції 17 вересня з приводу видачі РФ Тимура Тумгоева.

— Як нам позбутися від таких випадків у майбутньому? Усі сторони, які до цього залучені — правоохоронці й законодавець — мають переглянути нашу законодавчу базу, що зобов'язує видавати деякі категорії громадян, які перебувають у міжнародному розшуку. Цю базу необхідно переглянути, виходячи з чітко визначеної мети: під час російської агресії проти України ми не можемо й не повинні видавати жодної людини, незважаючи на обставини, за якими вона розшукується російською стороною. Ми не можемо перевірити обставини, які Росія подає, щоб отримати свого громадянина, — заявив Чубаров.

Раніше керівник адвокатського центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров заявив, що екстрадиція Тумгоєва відбулася з порушенням українського законодавства.

Нагадаємо, Тимура Тумгоєва екстрадували в РФ 13 вересня. Рішення про екстрадицію підписав заступник генпрокурора України Євген Єнін.

Раніше Тимур Тумгоєв звернувся до міграційної служби України і попросив притулку. Його затримали в аеропорту Харкова у 2016 році, куди він прибув з Туреччини. У липні 2017 році Тумгоєва відпустили, оскільки закінчився термін екстрадиційного арешту, після чого він деякий час воював на сході України у складі батальйону ім. Шейха Мансура. ФСБ РФ заявляє, що Тумгоєва підозрюють в участі в одній з радикальних угруповань в Сирії.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко 17 вересня заявив, що Генпрокуратура не має ніяких доказів участі Тимура Тумгоєва в АТО. Луценко зазначив, що коли рік тому Тумгоєва звільнили з-під варти до закінчення процесу екстрадиції, "він, згідно з технічними даними українських спецслужб, перебував за 30 км вглиб від Маріуполя, вглиб української мирної території, менше тижня".

QHA