КИЇВ (QHA) -

Співробітники окупаційних правоохоронних органів Криму примушують затриманого Марлена Мустафаєва дати свідчення проти своїх близьких або друзів.

Таку думку висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров, коментуючи в парламенті журналістам сьогоднішні затримання в окупованому Криму кримських татар, передає кореспондент QHA.

Чубаров повідомив, що до Марлена Мустафаєва не допустили адвокатів, зокрема, Едема Семедляєва, який має досвід роботи в російській окупації. У той же час, голова Меджлісу висловив надію, що сьогодні у другій половині дня адвокат зможе «прорбитися» до затриманого.

 

Рефат Чубаров акцентував, що в окупаційному СІЗО не грають роль наявність або відсутність адвокатів, або дотримання інших формальностей, оскільки окупанти, у першу чергу, намагаються реалізувати той вигідний для себе сценарій, заради якого і була затримана людина.

— Тут ніякі процесуальні, формальні або процедурні моменти не грають роль, поки ті, хто ухвалив рішення про арешт, не проведе власні дії у відношенні до затриманого. Наскільки ми розуміємо, у Марлена Мустафаєва зараз намагаються вибити свідчення на його оточення. Тобто, людину змушують дати сфальсифіковані свідчення проти своїх близьких і друзів.

Голова Меджлісу підкреслив, що сьогоднішні затримання Марлена Мустафаєва і Зареми Куламетової є черговим підтвердження репресивної політики російської окупаційної влади щодо корінного народу Криму.

— Відносно двох активних членів кримськотатарської спільноти ми бачимо нові гоніння. У принципі, для нас нічого дивного немає. Практично немає жодного тижня, коли б не відбувалися нові обшуки, нові арешти.

Як повідомлялося, сьогодні, 4 вересня, у селищі Кам'янка (Сімферопольський р-н, окупований Крим) російські силовики затримали кримськотатарського активіста Марлена Мустафаєва. В його будинку провели обшук. За деякими даними, Мустафаєва підозрюють у публікації посту в соцмережі, який нібито пропагує заборонену символіку.

Також у Старому Криму провели обшук в будинку Зареми Куламетової. Перед обшуком її невідомі на двох автомобілях викрали і відвезли у невідомому напрямку. У момент викрадення жінка перебувала в парку на громадських роботах.

QHA