МОСКВА (QHA) - -

Ісламська держава, яка виступає за створення арабського халіфату, у четвер заявило про відповідальність за напад на пост ДІБДД у Щелковському районі Підмосков'я, в результаті якого загинули обидва нападаючі, повідомляє група спостерігачів SITE Intelligence Team.

Поліцейські застрелили двох нападників, озброєних сокирами і пістолетами 17 серпня. Самі співробітники ДІБДД під час сутички також отримали поранення. Один із поліцейських госпіталізований у важкому стані.

У повідомленні спостерігачів говориться, що угруповання ІДІЛ взяло відповідальність за напад двох вихідців з Чечні на пункт ДПС, які були «воїнами Ісламської держави».

У четвер представник Слідчого комітету Росії Ольга Врадій перерахувала основні версії слідства  напад з метою заволодіння вогнепальною зброєю і побутовий конфлікт. Під останнім слідство розуміє злочин, вчинений з помсти — наприклад, за відібрані напередодні у родичів права.

Спочатку в МВС стверджували, що нападники були вихідцями з Середньої Азії, однак у четвер джерело російського інформаційного агентства «Інтерфакс» заявило, що вони були з Чечні.

— Двоє чоловіків, які вчинили напад на пост ДПС, є уродженцями Чечні. За словами їхніх родичів, стало відомо, що вони покинули республіку 15 серпня, сказавши, що їдуть шукати роботу, — сказав співрозмовник агентства.

Це не перший випадок, коли Ісламська держава бере відповідальність за напад на території Росії. Проте всі попередні теракти відбувалися на Кавказі. У кінці минулого року недалеко від Дербента (Республіка Дагестан, — ред.) була обстріляна група туристів. У травні цього року в тому ж Дербенті двоє поліцейських загинули і близько 15 отримали поранення в перестрілці з чотирма бойовиками, які забарикадувалися в квартирі. Відповідальність за обидва інциденти взяла на себе ІДІЛ.

ФОТО: інтернет

 

QHA