СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Так звана влада Криму цинічно оголосила про запрошення кримськотатарських діаспор із усього світу, щоб «показати справжнє життя співвітчизників на півострові».

Заради цього в Держдумі навіть був створений підкомітет для реалізації національної політики Росії в Криму.

На думку члена нелегітимного кримського уряду Заура Смирнова, іноземним діаспорам варто приїхати на окупований півострів, щоб на власні очі побачити, як живуть кримські татари в російському Криму.

— Було б доречно і доцільно, якби вони відвідали півострів, де сьогодні проживають і розвиваються кримські татари, — заявив Смирнов, який курує в «уряді» питання міжнаціональних відносин і депортованих громадян.

При цьому він засудив проведення в Києві засідання виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар.

— Це засідання не має нічого спільного ні з кримськими татарами, ні з їхнім життям. Кримські татари, навпаки, висловлюють жаль, що в подібному заході беруть участь діаспори з США, країн Євросоюзу та Туреччини, — висловив свою оригінальну думку Смирнов.

Нагадаємо, що за два з половиною роки російської окупації в Криму різко зросла кількість порушень прав людини. Вбивства, викрадання, масові обшуки та арешти — саме з такими реаліями місцевому населенню довелося зіткнутися після захоплення півострова РФ. Під особливим тиском окупантів виявилися кримські татари, які з самого початку конфлікту були налаштовані проукраїнськи і не прийняли анексію. З близько 300 тисяч кримських татар на материкову Україну змушені були перебратися близько 10 тисяч чоловік. Правозахисники констатують, що з часом тиск на кримських татар не слабшає, він уже носить системний характер.

ФОТО: інтернет

QHA