КИЇВ (QHA) -

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова запропонувала обміняти засудженого за тероризм громадянина Росії Олексія Сєдікова на одного з українських політв'язнів. Про це омбудсмен повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що Сєдіков написав заяву на ім'я президента РФ Володимира Путіна з проханням обміняти його.

— Громадянин Росії Олексій Сєдіков, який відбуває покарання за тероризм у Бучанській колонії, надав заяву на ім'я президента РФ з проханням повернути його на територію Росії шляхом обміну на одного з українських політв'язнів.

За словами Денісової, заяву росіянина відправлять до Адміністрації Володимира Путіна дипломатичною поштою.

Денісова також звернулася до віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, до Міністерства закордонних справ (МЗС) України, омбудсмена РФ Тетяни Москалькової і радника Володимира Путіна Михайла Федотова щодо сприяння в обміні.

— За медичними показаннями Сєдіков вимагає невідкладного оперативного втручання з приводу наявної у нього травми правого стегна, — заявила у листі Денісова Москальковій.

При цьому, вона підкреслила, що в колонії немає ні можливості, ні засобів, щоб зробити операцію Сєдікову.

Український омбудсмен запропонувала обміняти Сєдікова на одного з українських політв'язнів, якому потрібна медична допомога.

— Зокрема, сьогодні в установах виконання покарань Російської Федерації утримуються Сенцов О.Г., Балух В.Г. і Клих С.Р., які оголосили голодування і тривалий час не вживають їжу, що негативно впливає на стан їхнього здоров'я.

QHA повідомляло, що Людмила Денісова направила РФ листа з пропозицією обміняти в'язнів Кремля на 36 громадян РФ. При цьому, Україна просить Росію розглядати цей лист як офіційний запит.

Нагадаємо, раніше адвокат Марк Фейгін заявив, що Москва не піде на колективний обліковий обмін українських політв'язнів.

Фото: frontnews

QHA