КИЇВ (QHA) -

Питанням звільнення українських моряків, яких утримують окупанти в Криму, має зайнятися уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. Омбудсмен має порушити це питання в Росії, де вона перебуває з візитом, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, важливо, щоб зараз це питання також став частиною діалогу українського омбудсмена з РФ.

Клімкін зазначив, що українські консули не можуть потрапити на окуповану територію.

— Ми займаємося цим питанням. Наші консули не мають доступу на окуповану територію. Але важливо, щоб зараз це питання також стало частиною діалогу українського омбудсмена, — зазначив глава МЗС.

Клімкін наголосив, що цю ситуацію "Росія використовує так само, як голодування політв'язнів — як засіб тиску, як товар".

— Порушивши законодавство в Азовському морі, російська сторона хоче створити противагу, це у них не вийде. А ми будемо підтримувати наших співвітчизників і робити все, щоб витягнути їх звідти, — зазначив Клімкін.

Раніше QHA повідомляло, що українські моряки судна «ЯМК-0041», затримані біля берегів окупованого Криму, відмовилися від їжі.

За словами матері одного з моряків, вони відмовляються приймати їжу і знаходяться у розпачі від невизначеності. Семедляєв зазначив, що до нього і його колеги Еміля Курбедінова звернулося подружжя затриманих моряків з проханням про допомогу.

Джерело: Інтерфакс

QHA