КИЇВ (QHA) -

Український омбудсмен Людмила Денісова на Погоджувальній раді у Верховній Раді повідомила, що наполягатиме на тому, щоб допуск її російської колеги до тих громадян, яких вона бажає відвідати в Україні, відбувався на основі «дзеркальності, синхронності та взаємності».

За словами Денісової, Росія порушила домовленості щодо її відвідування українських політв'язнів, і в результаті її не допустили до жодного з них.

Незважаючи на це, омбудсмен зазначила, що метою її поїздки до РФ також було показати, що Київ бореться за звільнення в'язнів Кремля.

— І я думаю, що вона була досягнута ... ми боремося за них і переможемо, — сказала вона.

Денісова заявила, що запропонує комісару Ради Європи з прав людини Нільсу Муйжніексу разом з нею поїхати до українських політв'язнів, які перебувають в Росії і анексованому Криму.

Вона додала, що можлива зустріч з комісаром Ради Європи має відбутися за участю віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко.

— І я буду пропонувати, щоб разом поїхати до Олега Сенцова, до Володі Балуха, до Клиха, до Куку нашого, який теж голодує вже у Ростові, і тому, разом давайте зробимо це, — сказала омбудсмен.

Нагадаємо, після недопуску українського омбудсена до в'язня Кремля Олега Сенцова омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що це сталося через те, що Денісова громадянка України, а він, нібито, громадянин Росії.

Джерело: УНІАН

QHA