КИЇВ (QHA) -

Російська сторона приховує інформацію про справжній стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова. Про це повідомила уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

— Очевидно те, що від нас приховують справжній стан здоров'я Олега.

Денісова нагадала, що сьогодні, 26 червня, 44 день голодування політв'язня.

— В інформації, яка надходить про стан його здоров'я — суцільні розбіжності. 15 червня, коли я була під дверима колонії у Лабитнангі, Тетяна Москалькова повідомила, що Олег припинив голодування. За годину вона сказала, що "він був готовий припинити голодування, але не припинив. Кожен день він отримує, за його згодою, поживні суміші, що включають вітаміни, білки і всі необхідні елементи. Стан його здоров'я задовільний».

Уповноважений з прав людини у Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолій Сак і голова Ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайло Федотов заявили, що Сенцов отримує підтримуючу терапію і він знаходиться під постійним наглядом лікарів.

Денісова нагадала, що, за словами Москалькової, український політв'язень набрав декілька кілограмів. Так, Сенцов нібито дав письмову згоду на прийом суміші для спеціалізованого харчування.

— І з 8 червня він отримує суміш для ентерального годування «Nitridrink» (прийом кожні 4 години). Таку ж суміш отримувала і Надія Савченко у період тривалого голодування, — написала Денісова.

Адвокат Дмитро Дінзе, у свою чергу, заявив, що така суміш в колонії є, однак Сенцов її не вживає.

— На моє запитання до адвоката Олега, чи може він підтвердити таку інформацію, Дмитро Дінзе повідомив, що Олег написав, цитую: «якусь заяву, в якій йдеться, що у разі нової кризи і якщо за висновком лікарів це буде необхідно, то він буде приймати цю живильну суміш сам. Щоб не застосовували зонд і не травмували слизову». За словами адвоката, суміш в колонії є, але він її не вживає.

Український омбудсмен вимагає негайного доступу до українського політв'язня.

Нагадаємо, Людмила Денісова заявила, що Олег Сенцов дуже блідий, мало рухається і майже не встає з ліжка. Лікарі, які оглядають його, повідомили, що у нього відмовляють рецептори. Денісова звернулася до керівника ФСВП РФ Геннадія Корнієнка з проханням терміново надати допуск для відвідування політв'язня.

QHA