КИЇВ (QHA) -

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла про жорстоке поводження з дітьми в притулку для дітей, які потрапили у складні життєві обставини у місті Рожище (Волинська область). Про те, що сталося, Денісова написала на своїй сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що ще 30 липня сусіди чули дитячі крики і викликали поліцію, проте правоохоронців до притулку не пустили.

— Під час розмови з моїми співробітниками діти повідомили, що у цей день їх бив черговий по режиму і вони кликали на допомогу. Коли поліція прибула на місце, черговий їх впустив. Зараз ми з'ясовуємо цю інформацію, — написала омбудсмен.

При цьому, за словами Денісової, статус притулку не узгоджений з Типовим положенням про притулок для дітей служби у справах дітей.

Нагадаємо, 2 серпня під час моніторингового візиту в притулку для дітей на Волині у 10 вихованців виявили сліди побиття і крові на одязі. Троє дітей тоді заявили про сексуальне домагання з боку керівництва. Наразі в дитячому притулку перебуває 33 дитини віком від 3 до 18 років.

QHA повідомляло, що за час конфлікту на сході України зникли безвісти 56 дітей, з них 33 до цих пір знаходяться в розшуку. У 2018 році до територіальних органів поліції надійшло 2937 заяв і повідомлень про зникнення дітей, з яких 2622 знайдені протягом доби без заведення справ.

QHA