КИЇВ (QHA) -

Уповноважений з прав людини України Людмила Денісова заявила, що планує домовитися з російським омбудсменом Тетяною Москальковою про надання допомоги екіпажам затриманих суден — російського «Норду» і українського ЯМК-0041.

При цьому, український омбудсмен зазначила, що наразі тривають перемовини з цього питання.

— Зараз ми тільки ведемо цю розмову з пані Москальковою, зараз ми відпрацьовуємо механізми, як ми можемо тут допомогти нашим морякам. Зараз вона з'ясовує у своїх слідчих органів, що можна зробити, а я у своїх, — повідомила Людмила Денісова.

Нагадаємо, 4 травня російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем у складі з п'яти чоловік — громадян України. У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки. Окупанти стверджують, що рибалки промишляли у винятковій економічній зоні РФ.

Як повідомляло QHA, затриманих біля берегів анексованого Криму українських рибалок з судна "ЯМК-0041" тримали під дулами автоматів.

Відзначимо, 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник "Норд" під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів.

Джерело: Громадське

Фото: frontnews

QHA