КИЇВ (QHA) -

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вимагає від Росії надати їй доступ до українських політв'язнів у Росії і окупованому Криму. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

— Я на власні очі маю побачити Олега Сенцова і Володимира Балуха, які продовжують голодування. Маю зустрітися з Олександром Кольченко, Станіславом Клихом, Романом Сущенко ... Вимагаю від Росії терміново надати мене допуск до українських політв'язнів, — написала вона.

Денісова зазначила, що російська сторона подає суперечливу інформацію про стан здоров'я Олега Сенцова і Володимира Балуха.

— Інформація, яка надходить про стан Олега Сенцова і Володимира Балуха, досить суперечлива: вони голодують або ж, навпаки, що припинили голодування, приймають поживні суміші й набирають вагу. У відеозв'язку з Олегом відмовили. Фото не пропонують. Російська сторона постійно переконує світ, що з ними усе гаразд. Втім, їхні адвокати говорять інше. Усе це викликає велике занепокоєння і недовіру.

Нагадаємо, Людмила Денісова заявила, що Олега Сенцова можуть годувати примусово. Український омбудсмен звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Орєшнікова з проханням внести заяву щодо порушення прав українського режисера до Європейського суду з прав людини.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив після зустрічі з Москальковою, що він готовий подати прохання про помилування українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії.

У свою чергу, російський омбудсмен Тетяна Москалькова назвала голодування Сенцова "лікувальним голодуванням".

QHA