КИЇВ (QHA) -

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова закликала російського омбудсмена Тетяну Москалькову надати українському політв'язню Володимиру Балуху кваліфіковану медичну допомогу. Про це повідомляється на сайті омбудсмена.

Представники Кримської правозахисної групи відзначили, що Балух потребує медобстеження, оскільки його стан погіршується з кожним днем.

— Під час судових засідань адвокати Володимира Балуха зверталися з клопотанням про допуск лікарів до нього, втім, суд відмовляє у задоволенні клопотання, посилаючись на задовільний стан здоров'я ув'язненого, — йдеться у зверненні.

Окрім цього, з'явилася інформація, що на українського активіста чинять психологічний тиск.

— У зв'язку з цим, звертаюся до Вас з проханням перевірити вищевикладену інформацію та у разі її підтвердження, надати кваліфіковану медичну допомогу Володимиру Балуху, а також провести розслідування за фактами фізичного і психологічного тиску по відношенню до нього. І прошу поінформувати мене про результати розгляду цього звернення, — йдеться у зверненні.

QHA повідомляло, що начальника СІЗО у Роздольному Валерія Ткаченка примусили написати заяву на Володимира Балуха, щоб порушити проти нього ще одну кримінальну справу. Адвокат Балуха Дмитро Дінзе заявив, що це політично мотивоване рішення з боку «правоохоронних органів».

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду, який засудив його на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA