КИЇВ (QHA) -

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до президента України Петра Порошенка з проханням розглянути можливість обміну членів екіпажу судна «Норд» на екіпаж «ЯМК-0041». Про це Денісова повідомила на своїй сторінці у Facebook.

— Звернулася до президента України Петра Порошенка з проханням розглянути можливість здійснення обміну членів екіпажу судна «Норд», затриманого Прикордонною службою України, на членів екіпажу судна «ЯМК-0041». Ще раз підкреслила, що українських громадян протягом 2 місяців примусово утримують на території Кримського півострова, — написала вона.

За словами Денісової, капітана «ЯМК-0041» наразі утримують в Сімферопольському СІЗО, а інші члени екіпажу знаходяться у статусі свідків і не можуть залишити окупований півострів.

— У них просто забрали і не віддають закордонного паспорта. У мене також є відомості, що стан здоров'я моряків вкрай незадовільний. На них здійснюється психологічний тиск і залякування з боку ФСБ РФ.

QHA повідомляло, що затриманих біля берегів анексованого Криму українських рибалок з судна "ЯМК-0041" тримали під дулами автоматів.

Нагадаємо, російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем з п'яти чоловік — громадян України. У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки. Окупанти стверджують, що рибалки промишляли у винятковій економічній зоні РФ.

QHA