КИЇВ (QHA) -

Україна не виходить з Ради ООН з прав людини, тому що це ще один високий міжнародний майданчик для доведення фактів порушення Росією прав українців на окупованих територіях.

Про це народний депутат, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки Ірина Фріз написала у своєму ФБ, відповідаючи на запитання, чому Україна не вийде з неефективної інституції на знак солідарності зі Сполученими штатами Америки.

— США можуть собі це дозволити. Україна ж намагається використовувати усі наявні механізми протидії російській агресії та доведення фактів порушень прав людини на окупованих територіях. Так, Рада ООН з прав людини неефективна. Але чим більше каналів ми використовуємо, тим голосніша позиція України.

Раніше у своєму пості Ірина Фріз написала, що з розумінням ставиться до виходу США з Ради ООН з прав людини, оскільки членство в ній Росії, яка брутально зневажає базові права і свободи, перетворює Раду на «посміховисько».

— Із розумінням ставлюся до рішення США про вихід з Ради ООН з прав людини. Ця організація не може бути ефективною, поєднуючи у собі членів, які брутально порушують права людини і здійснюють окупацію інших країн, утиски та дискримінацію цілих етнічних груп. Російська Федерація є членом Ради ООН з прав людини, що перетворює цю організацію на посміховисько. Це так само абсурдно, як включити вовків до організації із захисту прав овець.

Раніше повідомлялося, що учора США заявили про вихід з Ради ООН з прав людини. Постійний представник США в ООН Нікі Хейлі назвала Раду "глибоко недосконалим інститутом, який завдає справі прав людини більше шкоди, ніж приносить користі".

16 жовтня 2017 року Україну обрали членом Ради Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини на 2018 — 2020 роки. Президент Порошенко тоді відзначав, що пріоритетом українського членства у Раді стане захист прав людини в усьому світі, у тому числі в тимчасово окупованому Криму і на Донбасі.

QHA