КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 9 лютого, народний депутат від "Опоблоку" Сергій Матвієнков відмовився говорити українською, ставлячи запитання прем'єр-міністру Володимиру Гройсману під час Години запитань до уряду на засіданні Верховної Ради.

Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко попросила його виступати українською мовою.

— Шановний пане Матвієнков, українською, я вас дуже прошу, державною мовою — вона у вас дуже хороша, — звернулася Геращенко до депутата.

Однак нардеп відмовився виконати це прохання, аргументуючи це тим, що є представником міста Маріуполя, і сказав, що дискутувати на тему використання мови потрібно окремо.

Така заява викликала обурення у сесійній залі — його питання декілька разів переривалися вигуками у залі засідання. У кінці Геращенко переклала українською мовою запитання Матвієнкова про субсидії і адресувала його Гройсману. Відповівши на запитання по суті, прем'єр-міністр закликав присутніх не піддаватися на провокації і спілкуватися державною українською мовою.

— Ні в кого немає сумніву, що я розмовляю українською мовою. Колеги, давайте не будемо розділяти Україну на сторони: хто як говорить. Хтось каже так, хтось — інакше. Наша рідна мова — українська, за яку ми маємо боротися, відстоювати і зміцнювати, але ми повинні продемонструвати, що є абсолютно цивілізованою країною, ми радянський спадок і нічого з цим ми не вдіємо, але нове молоде покоління розмовляє українською. Я прошу усіх вас, колеги, розмовляти нашою рідною українською мовою, — закликав прем'єр.

Раніше Київська міська рада ухвалила проект рішення, який зобов'язує ресторани столиці мати меню українською мовою. Відповідні рішення підтримали 80 депутатів.

QHA