КИЇВ (QHA) -

Як передає кореспондент QHA, про це вона сказала сьогодні на конференції «Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни». На думку Ірини Геращенко, було б правильно прийняти рішення про блокування таких сайтів у комплексі з рішенням про блокування російських соцмереж, яке нещодавно схвалило РНБО та затвердив своїм указом Президент. Вона зауважила, що сепартистські сайти нав'язують читачам спотворене, антиукраїнське трактування подій і явищ, зокрема спотворюючи події Революції Гідності та діяльність ЗСУ). 

— Чому сепаратистські сайти вільно працюють в Україні? Хіба це не розпалювання міжнаціональної ворожнечі? Хіба це не підрив державності? Є питання до РНБО чому це питання не розглянуте під час абсолютно правильної дискусії про блокування російських соцмереж, — дивується вона. 

Ірина Геращенко повідомила, що народні депутати спрямовуватимуть відповідні запити про блокування сепаратистських сайтів до РНБО, до профільних міністерств.

Зі свого боку заступник міністра інформполітики Еміне Джапарова зазначила, що в питанні заборони будь-якого контенту необхідно шукати баланс між захистом державних інтересів та запитом суспільства на свободу слова.

— Ми моніторимо ті сайти, які несуть загрозливий контент, але це має бути рішення максимально прозоре із залученням маси експертів, — наголосила заступник міністра. 

На думку Еміне Джапарової, закриття таких сайтів має відбуватися через рішення судів.

Як повідомляло QHA, рішення РНБО та президента виходячи з міркувань інформаційної безпеки заблокувати російські соцмережі та деякі портали викликало великий резонанс у суспільстві. Значна частина українців з розумінням поставилася до такого рішення, зауваживши, що такі соцмережі використовуються зокрема для збору розвідувальної інформації в українському сегменті, а також для організації підривних дій проти України. Водночас частина українців вважає, що таке рішення утискує права людини на свободу слова і отримання інформації.

QHA