КИЇВ (QHA) -

Депутати не змогли проголосувати за постанову, яка передбачає заборону на перевірку фіскальними органами діяльності ЗМІ в період передвиборчої кампанії, висвітлення виборів та їх результатів, що має виключити можливість тиску на опозиційні видання. Як повідомляє кореспондент QHA з Верховної Ради, за словами депутатів, подібний документ з легкістю приймався парламентом завжди, навіть за часів Януковича.

Народний депутат, голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила:

- Ми можемо увійти в українську історію як перший парламент, який своєю бездіяльністю перешкоджає свободі слова в Україні. Навіть при Януковичі така постанова приймалася без проблем. Це ганьба!

Сюмар підійшла до журналістської ложі і з готовністю відповідала на питання, прагнучи привернути увагу громадськості до цієї проблеми.

Міністр інформаційної політики Стець заявив:

- Ганьба тим депутатам, які відсутні на робочому місці при прийнятті такої простої, по суті технічної, але дуже важливої постанови.

Гройсман у свою чергу зазначив, що висловив позицію парламенту в офіційному листі до ДФС, уряду і Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Спікер пообіцяв у разі, якщо хоч одна перевірка відбудеться, провести виїзне засідання профільного комітету на місце інциденту для з'ясування осіб, які ініціювали перевірку.

Міністр Стець підтримав звернення парламенту й пообіцяв розглянути ініціативу на найближчому засіданні уряду.

QHA