КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», згідно з яким посилюється відповідальність за несплату аліментів.

Цей законопроект підтримало 230 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту, з метою захисту хворих дітей, Україна посилить відповідальність за несплату аліментів, а також збільшить термін обігу і період, за який можуть стягнути аліменти.

Так, пропонується зменшити розмір заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт. Якщо людина повторно здійснює адміністративне правопорушення щодо несплати аліментів, її можуть притягнути до суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин. Тим особам, які ухиляються від адмінстягнення передбачено покарання у вигляді адмінарешту до 10 діб. Якщо людина злісно ухиляється — передбачена кримінальна відповідальність з покаранням у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

При цьому, засуджені зобов'язані будуть до обмеження або позбавлення волі працювати з метою виконання рішень суду про стягнення аліментів.

Згідно з документом, запроваджуються штрафи за наявності заборгованості, розмір якої перевищує суму відповідних платежів на рік (20% від суми несплачених аліментів), за два роки (30%), за три роки (50%).

Окрім цього, автоматично може бути активований арешт коштів боржника з провадження про стягнення аліментів у порядку, визначеному Міністерством юстиції за погодженням з Національним банком України.

У рамках розгляду законопроекту про аліменти Верховна Рада відхилила поправку, яка стосується податкових пільг для зеленої енергетики.

За поправку проголосували лише 155 нардепів при необхідній кількості у 226.

Одна з поправок передбачає звільнення від податку операції з ввезенням обладнання для виробництва енергії з відновлюваних джерел.

Також пропонувалося встановити звільнення від податку до 1 січня 2020 року на ввезення в Україну обладнання для виробництва відновлюваної енергії. Згідно з поправкою, якщо імпортер порушує пільговий імпорт, він сплачує податок у повному розмірі та виплачує пеню у розмірі 120% облікової ставки Національного банку.

QHA повідомляло, що до парламенту подано другий пакет законів — «Чужих дітей не буває», яким передбачено, що боржники по аліментах не зможуть займати керівні посади на державній службі.

Нагадаємо, публічний реєстр неплатників аліментів почав працювати з 6 лютого.

Джерело: РБК-Україна

QHA