КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада нарешті проголосувала за прийняття у першому читанні законопроекту №6327 про державні фінансові гарантії надання ліків та медичних послуг, повідомляє кореспондент QHA. В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, виступаючи перед голосуванням, зазначила, що щороку в Україні 136 тисяч осіб помирають, оскільки не мають можливості оплатити послуги лікарів.

— За роки незалежності України створено 21 законопроект щодо поліпшення охорони здоров'я. Ми можемо і далі приймати укази, а люди вмиратимуть. Сьогоднішній закон надає 6 державних гарантій на медпослуги, сказала вона.

Доповідач по законопроекту №6327 депутат Олег Мусій наполягає на альтернативному законопроекті. За його словами, нинішній реформаторський закон Супрун не можна приймати без доопрацювання.

— Пропонований урядом і Міністерством охорони здоров'я закон призведе до масових скорочень медичних працівників, що відіб'ється на зниженні доступності до медичної допомоги у державі в цілому, сказав Мусій.

Він додав, що в розробленій Кабміном медичній реформі міститься «багато корупційних ризиків і схем з виведення коштів з-під контролю держбюджету». На думку депутата, гроші будуть виводитися за допомогою створення Національної служби здоров'я.

Через створення монополіста  Національної служби здоров'я, яка оперуватиме коштами з бюджету в розмірі 80 млрд грн, гроші будуть виводитися,  резюмував нардеп.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що держава гарантує повну оплату за рахунок грошей державного медстрахування необхідних медпослуг і ліків на екстреному, палеативному і первинному рівні. Частково витрати покриває держава на вторинному і третинному рівнях.

Щоб спрогнозувати витрати на таке страхування, Міністерство охорони здоров'я щороку затверджуватиме конкретний перелік послуг і ліків, які входять до гарантійного пакету від держави.

Перша спроба проголосувати за законопроект закінчилася невдало 224 голоси з необхідних 226. За другої свої голоси віддали 218 нардепів. За третьої  221.

Спікер парламенту Андрій Парубій ще раз поставив законопроект на голосування з поправками. «За» проголосувало 227 депутатів.

QHA