КИЇВ (QHA) -

Двоє депутатів з «Народного фронту» з шевронами добровольчого батальйону «Донбас» заблокували трибуну Верховної Ради України у вівторок 14 березня під час виступу депутата-опозиціонера Олександра Вілкула. Про цей інцидент повідомляє кореспондент QHA із сесійної зали.

Вілкул говорив про припинення позик від Європейських фондів і МВФ, а також ратував за прийняття законопроектів про зниження комунальних тарифів для населення як мінімум удвічі.

— 20 млрд грн потрібно, щоб зменшити тарифи. Коли «ПриватБанк» націоналізували, 150 млрд знайшли, а для населення не можуть,  обурювався Вілкул.

Двоє депутатів у формі підбігли до трибуни Ради з криками, що виступати в залі парламенту можна лише українською.

Захистити свого колегу по фракції вийшли Вадим Новинський, з якого недавно зняли недоторканність, і глава «Опоблоку» Юрій Бойко.

У свою чергу перший заступник голови Ради Ірина Геращенко нагадала блокуючим про те, що один з представників партії «Народний фронт» минулої п'ятниці виступав на засіданні комітету також російською мовою.

— Прошу поважати своїх колег і не заважати виступу, сказала вона.

Спікер ВР Андрій Парубій заявив, що треба закріпити у законодавстві необхідність виступати у парламенті українською мовою.

— Уже в середу я закликаю розглянути законопроект, що закріплює те, що в сесійній залі можна виступати тільки українською мовою, сказав Парубій, коли депутати почали розходитися.

Нагадаємо, що промови Вілкула російською мовою неодноразово викликали обурення інших депутатів. 13 травня 2016 року у ВРУ нардеп від «Народного фронту» Юрій Тимошенко побився з Олександром Вілкулом, який відмовився виступати з трибуни парламенту українською.

22 вересня 2016 року поліція відкрила кримінальне провадження через бійку за участю позафракційного депутата Верховної Ради Володимира Парасюка і депутата з фракції «Опозиційний блок» Олександра Вілкула в офісі телеканалу «112». Повідомлялося, що Вілкул відмовився вимагати компенсацію за пошкоджений Парасюком джип. А 23 вересня Парасюк пообіцяв знайти свого опонента і відправити добровольцем на Донбас, щоб той подивився, на що прихильники «Опоблоку» перетворили Схід України.

QHA