КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада провалила голосування за постанову №3581-1 про звільнення Пироженко Олександра Володимировича з посади судді апеляційного суду Автономної Республіки Крим у зв'язку з порушенням присяги судді, передає кореспондент QHA.

— Я не мав відношення до засудження активістів Майдану. Я вважаю, що подання моєї кандидатури на звільнення пов'язане з моєю позицією в Криму, заявив суддя перед голосуванням депутатів.

Всього 133 нардепи проголосували "за". Рішення про звільнення не прийнято.

Суддя Олександр Пироженко, який виїхав з Криму і обійняв посаду судді Васильківського районного суду в місті Києві, звинувачується Вищою радою юстиції у порушенні своїх зобов'язань і прийнятті рішення на території, що не входила в компетенцію суду, де він працював на той момент: 2012 року, будучи суддею у Василькові, він прийняв рішення у справі щодо іпотеки в Києві.

Виступаючи у Верховній Раді, суддя Пироженко зазначив, що він — єдиний з суддів апеляційного суду Криму, хто залишив півострів після окупації.

Читайте на сайті QHA: Депутати зірвали голосування за звільнення першого судді

Нагадаємо, 27 вересня Президент України Петро Порошенко звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія із закликом не пізніше 29 вересня скликати позачергове засідання парламенту для "звільнення за порушення присяги усіх суддів, щодо яких внесене подання Вищою радою юстиції, зокрема причетних до незаконних арештів майданівців" 

Раніше парламентська фракція «Опозиційний блок» опублікувала заяву, в якій відмовилася брати участь у голосуванні за звільнення суддів на позачерговій сесії Верховної Ради.

QHA