КИЇВ (QHA) -

Голосування за проведення парламентських слухань «Актуальні питання зовнішньої політики» було провалене через відсутність депутатів у сесійній залі. Про це повідомляє кореспондент QHA.

Після провалу голосування кілька разів було повернуте до розгляду. Але, незважаючи на всі зусилля і доводи депутатів, рішення так і не було прийняте, що не на жарт розлютило голову Верховної Ради Андрія Парубія.

— Є механізм «запросити депутатів» (до сесійної зали, — ред.), є механізм на всіх фракціях підняти серйозно питання про дисципліну у фракціях, є механізм  вибрати у фракціях тих, хто приходить гірше за всіх і з ними провести персональні розмови. Такі механізми існують, їх треба використовувати. Механізму прийняття рішення після обговорення або перенесення не існує! Ми хочемо йти найкоротшим шляхом, а всі інші механізми не застосовувати, ніби їх взагалі не існує. Нехай замислюються всі голови фракцій, всі автори постанов та законопроектів і працюють там, де є підстави,  заявив Парубій після кількох провалів у голосуванні.

За його словами, депутати мають присоромити одне одного в разі, якщо їх колеги прогулюють свою роботу.

Глава Верховної Ради запропонував зробити «добру річ», оскільки «цей день прийшов», і поставив на голосування питання про публікацію імен депутатів-прогульників у газеті «Голос України» та на офіційному сайті парламенту. Депутати підтримали дану ініціативу, провівши рейтингове голосування про свою присутність. Тепер відсутні на сесії народні обранці даватимуть пояснення про те, чому вони були відсутні під час прийняття рішення про зовнішню політику України.

QHA