КИЇВ (QHA) -

На думку народного депутата України Юрія Дерев'янка, найважливіше у справі Холодницького — розслідувати її оперативно, а також призначити главою САПу людину, яка не представлятиме інтереси президента і наближених до нього осіб.

— Важливо розслідувати справу Холодницького оперативно, Справа Холодницького безпрецедентна, раз на такому високому рівні у прокуратури є припущення про те, що Холодницький порушує закон. Я вважаю вчинок Ситника, який, отримавши певну інформацію, почав цю справу разом з ГПУ, гідним. Якщо справа буде об'єктивно і швидко розслідувана, і замість Холодницького з'явиться чесний прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, то співпраця нового керівництва САПу, яке не представлятиме інтереси президента Порошенка з Ситником і НАБУ, буде набагато успішнішим, — розповів Дерев'янко кореспонденту QHA в кулуарах Верховної Ради.

За словами народного депутата, президент і генеральний прокурор не зацікавлені у тому, щоб розслідування справи відбулося без відстрочок.

— Не секрет, що на рівні САПу блокувалися розслідування, пов'язані з оточенням президента і корупційними схемами. Найскладніше у цій історії — довести факти того, що найвищі посадові особи ГПУ цим займалися. На цьому етапі важливо якомога швидше розслідувати цю справу, і щоб САП очолила гідна людина. У мене немає сумнівів у тому, що і Порошенко, і Луценко в цьому не зацікавлені. У цьому зацікавлені громадяни України, які, на жаль, не мають впливу, у цьому зацікавлені міжнародні партнери, які мають вплив, саме завдяки цьому зараз запустився процес.

Нагадаємо, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький має намір просити кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів про своє відсторонення від посади. Про це він повідомив перед допитом у Генеральній прокуратурі України (ГПУ).

Раніше QHA повідомляло, що Холодницький вважає можливе звільнення і виклик на допит до Генеральної прокуратури України (ГПУ) "політичною акцією".

QHA