ВАШИНГТОН (QHA) -

 

Офіційний представник Державного департаменту США Ванесса Еккер, коментуючи можливість обміну українського політв'язня Олега Сенцова на росіян, які відбувають покарання у тюрмах США, зазначила, що Вашингтон не обмінює злочинців на політичних в'язнів.

Про це Ванесса Еккер повідомила "Настоящему Времени".

— Якщо такі перемовини й відбудуться, то наша позиція зрозуміла: ми не обмінюємо злочинців на політичних в'язнів. Ми вважаємо, що Олег Сенцов є політичним в'язнем, не злочинцем.

 

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Олега Сенцова можуть обміняти на заарештованих у США росіян Віктора Бута, Костянтина Ярошенка та Марію Бутіну.

Марію Бутіну заарештували у США 18 липня 2018 року. Її підозрюють в роботі у якості агента на іноземну державу, а також у спробах проникати в організації, які впливають на політику США. Костянтина Ярошенка затримали у Ліберії і екстрадували до США у 2010 році. Його звинуватили у контрабанді наркотиків і засудили до 20 років в'язниці. Віктора Бута затримали у 2008 році в Таїланді за запитом Вашингтона. У 2012 році його засудили до 25 років в'язниці і звинуватили у торгівлі зброєю і в підтримці терористичних груп.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що нічого не знає про подібні переговори з США.

На думку першого віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, мета чуток про обмін українського політв'язня Олега Сенцова на заарештованих у США росіян — підняти ціну перемовин, які спланували спецслужби РФ.

За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, повідомлення, що політв'язня можуть обміняти на заарештованих у США росіян, свідчить, що перемовний процес щодо Сенцова зайшов у глухий кут.

 

Джерело: "Настоящее Время"

QHA