ВАШИНГТОН (QHA) -

Державний департамент США закликав окупаційну владу в Криму звільнити незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха. Про це повідомила представник Держдепу Хізер Нойерт на своїй сторінці у Twitter.

— Російська окупаційна влада в Криму зобов'язана звільнити політичного в'язня Володимира Балуха, який голодує вже протягом 43 днів. Неприйнятно, що Росія затримує громадянина України за вивішування українського прапора в Криму і відмовляє йому в медичному обслуговуванні, — написала вона.

QHA повідомляло, що Володимир Балух голодує вже 43 дні і не має наміру припиняти свій протест.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду. 19 березня українця перевели в одиночну камеру СІЗО.

Раніше Роздольненський районний «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA