ВАШИНГТОН (QHA) -

Адміністрація США висловлює стурбованість у зв'язку із наростанням напруженості на сході України, зокрема атакою російських бойовиків на позиції ЗСУ на Світлодарській дузі. Про це на брифінгу 20 грудня заявив представник держдепу США Джон Кірбі.

— За останні два дні було вбито шість українських військовослужбовців і 33 були поранені при спробах проросійських сепаратистів захопити більше української території, і це найвищі показники втрат за два дні (поспіль,  ред.) з червня 2015 року... Ми твердо підтримуємо зусилля тристоронньої контактної групи: шляхом переговорів знову домогтися припинення вогню, щоб дозволити українцям, які перебувають по обидва боки лінії зіткнення, жити в більшій безпеці, особливо в цей святковий час, який, ми гадаємо, сприятливий для досягнення такого типу перемир'я, заявив Кірбі.

Представник Держдепу назвав атаку сепаратистів явним порушенням зобов'язань Росії з Мінських домовленостей і закликав Москву вплинути на бойовиків з метою зупинити наступ і забезпечити безперешкодний доступ спостерігачів ОБСЄ в зону конфлікту.

Нагадаємо, як передавало QHA, близько шостої ранку в неділю 18 грудня загони проросійських бойовиків почали артилерійську атаку з використанням мінометів і ствольної артилерії. Українська сторона дотримувалася режиму тиші.

Противник значними силами спробував здійснити обхідний маневр опорних пунктів Збройних сил України в районі населеного пункту Луганське з метою вибити передові підрозділи сил АТО із займаних позицій і змінити лінію зіткнення сторін.

Українські бійці прийняли бій, в ході якого перехопили ініціативу, відкинули противника і здійснили контратаку. Ворог був змушений відійти, кинувши при цьому військове майно і спорядження російського виробництва.

За даними розвідки, втрати противника склали понад 25 осіб убитими і до 30 поранених.

ФОТО: інтернет

QHA