ВАШИНГТОН (QHA) -

Державний департамент США привітав лідера кримськотатарського народу, уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва у Вашингтоні. Про це повідомила речник Держдепартаменту Хізер Нойерт у Twitter.

США стоять разом з кримчанами, які живуть в окупації, написала Нойерт.

— Так раді вітати кримськотатарського лідера Мустафу Джемілєва у Вашингтоні на конференції «IRFMististerial». Ми стоїмо разом з кримчанами, які живуть під російською окупацією, і закликаємо Росію звільнити усіх політичних в'язнів. #SaveOlegSentsov #FreeKuku #FreeZaytullaev, — написала Нойерт.

QHA повідомляло, що Мустафу Джемілєва у Вашингтоні нагородили медаллю "За служіння демократії" Національного фонду демократії (NED), заснованого Конгресом США. Цієї нагороди удостоювалися видатні люди, серед яких Лех Валенса, Вацлав Гавел, Далай Лама та інші.

Раніше Мустафа Джемілєв зустрівся у Вашингтоні з представниками Адміністрації США, конгресменами, сенаторами і експертами.

Ключовими темами зустрічей стали відновлення територіальної цілісності України, боротьба з порушенням прав і свобод людини на тимчасово окупованому Росією Криму, а також підтримка кримськотатарського народу і українських активістів на півострові, зокрема в контексті звільнення політичних в'язнів.

Нагадаємо, державний секретар США Майк Помпео 25 липня заявив, що Сполучені Штати Америки продовжать підтримку політики невизнання анексії Криму Росією до відновлення територіальної цілісності України. Про це повідомляється у заяві під назвою «Кримська декларація», опублікованій на сайті Держдепартаменту США.

QHA