КИЇВ (QHA) -

Повноваження органів державної влади Автономної Республіки Крим щодо цивільного контролю в законі "Про національну безпеку" прописані цілком слушно, відповідно до Конституції, а на практиці вони будуть реалізовуватися після деокупації півострова.

Про це у коментарі агентству QHA сказав постійний представник президента в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, коментуючи ухвалений закон про нацбезпеку і наявні в ньому норми про демократичний цивільний контроль за військовим сектором з боку державних органів влади АР Крим.

— Цей закон, як і інші закони нашої держави пишуться, враховуючи конституційний лад України, зокрема, статус Автономної Республіки Крим і наявність в ній органів влади — Верховної Ради АРК і Ради міністрів АРК. Відповідні норми закону про нацбезпеку для цих органів будуть діяти після деокупації півострова. Представництво президента не є органом влади АРК, ми є органом державної влади, що діє з питань АРК, тому зрозуміло, що відповідну функцію і зокрема у рамках чинного закону, ми будемо й надалі виконувати.

Коментуючи закон в цілому, Борис Бабін оцінив його позитивно, але зауважив, що багато що залежить від якості реалізацій положень цього закону на практиці. У даній ситуації, саме якість реалізації законодавчих норм дозволить запобігти повторенню негативних сценаріїв, які були реалізовані Росією в 2014 році в Криму і на Донбасі.

— Сам закон — це потужний крок уперед. Ми абсолютно щиро раді, що він схвалений парламентом, це президентська ініціатива і ми його всіляко підтримуємо. Єдине питання у тому, що окрім законів, необхідна ще практика, необхідно ще працювати над їхньою реалізацією. Самі по собі закони, вони важливі, але вони не самореалізуються. Їх реалізують люди, державні органи, установи. Саме тут у нас дуже багато роботи попереду, щоб дійсно не повторювалися сумні помилки попередніх років. Тепер треба працювати, виконувати ці закони, а у нас часто із цим бувають проблеми.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України ухвалила в другому читанні поданий президентом закон «Про національну безпеку України». У цьому законі в розділі про демократичний цивільний контроль окрема стаття 8 регламентує такий контроль з боку Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування автономії.

QHA