КИЇВ (QHA) -

Окупаційна влада РФ в Криму закриває школи з українською мовою викладання для того, щоб віддалити населення анексованого півострова від України. Про це повідомив глава Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Вадим Черниш, передає прес-служба відомства у Facebook.

— Існує два протилежних вектора: наша держава рухається в бік постійного підвищення якості навчання українською мовою, створення умов для належного розвитку і української мови, і галузі освіти в цілому. Проте Росія намагається рухати населення на окупованих територіях у протилежний бік і таким чином перешкодити подальшій можливості легкої реінтеграції до Конституційного і культурного поля України. Ці свідомі дії Російської Федерації спрямовані на те, щоб віддаляти Крим — не як територію, а Крим, як населення, від решти нашої держави, — йдеться у повідомленні.

Черниш зазначив, що до окупації в Криму не було багато шкіл з українською мовою навчання.

— Цей процес тільки почав рухатися вперед, коли окупація перешкодила розвитку і української, і кримськотатарської мов. І навіть ті невеликі здобутки були легко знищені Російською Федерацією, тому що ця система освіти не встигла «вкоренитися».

Голова МінТОТ підкреслив, що Україна висунула в рішенні Генеральної Асамблеї ООН чіткі умови до РФ «з повернення належного використання української і кримськотатарської мов у сфері освіти».

QHA повідомляло, що в єдиній українській школі № 20 у Феодосії в окупованому Криму ведеться навчання російською мовою. Схожа ситуація склалася в Зуйській середній школі №2 Білогірського району Криму, де діти навчаються російською мовою, хоча школа позиціонує себе як навчальний заклад з кримськотатарською мовою викладання.

QHA