КИЇВ (QHA) -

Військові дії Росії на території Сирії вийшли за рамки передбачуваного конфлікту. Літак ВПС РФ порушив повітряний простір Туреччини, що не на жарт стурбувало членів Північноатлантичного альянсу.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг вважає, що поведінка Кремля ніяк не сприяє безпеці та стабільності сирійського регіону, а порушення повітряного простору Туреччини військовим літаком РФ - неприпустимим, повідомляє Європейська правда.

- НАТО, як і раніше, всіма силами виступає за безпеку Туреччини. Засідання Альянсу буде скликано мною не пізніше сьогоднішнього дня для обговорення ситуації, що склалася, - заявив Столтенберг. - Я закликаю російську сторону дотримуватися повітряного простору НАТО і не допускати ескалації напруженості у відносинах з Альянсом. Росія повинна координувати свої дії для координації загальних зусиль на боротьбу з ІДІЛ.

Раніше в ЗМІ повідомлялося, що військовий літак потрапив у повітряний простір Туреччини на кордоні з Сирією, тим самим порушивши турецький повітряний простір. Посол РФ в Туреччині був викликаний в турецьке МЗС для пояснень дій військового відомства своєї країни.

QHA