КИЇВ (QHA) -

 

Адміністрація колонії "Білий ведмідь" у місті Лабитнангі (Росія) не змогла схилити політв'язня, українського режисера Олега Сенцова до співпраці.

Про це в ефірі радіо Hayat заявив адвокат політв'язня Дмитро Дінзе.

За його словами, Сенцов зневажає співробітників в'язниці, не приймає ніякі «зонівські теми» і тримається окремо від усіх.

Дінзе зазначив, що у колонії постійно намагаються маніпулювати Сенцовим.

— ФСВП намагається робити якусь гидоту. Наприклад, вони першими дали інформацію, що Олег знявся з голодування. Колонія не змогла підібрати до нього ніяких «ключів», щоб ним маніпулювати.

Адвокат нагадав, що примусове годування заборонено в усьому світі, і Європейський суд з прав людини звертався до російської влади, щоб Сенцова не годували проти волі.

— Європейський суд вказав, що розцінить це як катування.

 

Раніше Олег Сенцов заявив, що змушений припинити голодування, оскільки йому погрожували примусовим годуванням.

Омбудсмен Ямало-Ненецького округу заявив, що не отримав від Сенцова інформації щодо припинення голодування.

Відзначимо, Сенцов почав голодування 14 травня цього року з вимогою звільнити усіх в'язнів Кремля, незаконно засуджених в РФ і в анексованому Криму. За 145 днів він втратив 20 кг ваги і підірвав своє здоров'я — у нього почали розвиватися паталогічні зміни у внутрішніх органах.

У заяві Європейського Союзу у зв'язку з припиненням голодування Олегом Сенцовим йдеться, що Росія не надала українському політв'язню належного медичного лікування під час голодування, тим самим порушивши його права. ЄС вважає справу проти Олега Сенцова "порушенням міжнародного права і елементарних стандартів правосуддя".

QHA