КИЇВ (QHA) -

Союз країн Європи не в змозі діяти як сильний гравець у протистоянні світовим викликам. Криза мігрантів похитнула стабільність ЄС.

Як передає кореспондент QHA, про це сказав Голова постійної Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер під час 13-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в п'ятницю вранці у Києві.

— Біженці зі Сходу не поїхали до штату Пенсільванія або на центральну площу Москви. Ми не змогли зібрати всіх гравців, коли ситуація на Близькому Сході почала погіршуватися і Європа зіткнулася з найбільшою хвилею мігрантів, сказав німецький дипломат.

Ішингер вважає, що Європа повинна була взяти ініціативу над розподілом мігрантів у свої руки на початку кризи. За його словами, найбільш проблемний пункт у стратегії ЄС неможливість вирішити проблеми окремими державами.

— Британія це зрозуміла, тому організувала референдум Brexit, заявив Ішингер.

Присутній на конференції екс-глава Єврокомісії і колишній прем'єр-міністр Португалії Жозе Мануель Баррозу заявив, що сьогодні ініціативу в Європі перехоплюють екстремісти, популісти і радикали.

Порядок денний диктують популісти. Це стало можливим завдяки тому, що провідні політичні сили не мають плану дій в умовах розпаду ЄС, сказав він.

Однак Баррозу впевнений, що Європа здатна відповісти на виклики, пов'язані з Brexit і проблемою мігрантів.

ФОТО: інтернет

QHA