КИЇВ (QHA) -

Затриманий сьогодні співробітниками Служби безпеки України директор українського відділення "РИА Новости" Кирило Вишинський за завданням Кремля вів підривну роботу, заявив заступник глави СБУ Віктор Кононенко на брифінгу для журналістів.

За словами Кононенка, Вишинський отримав завдання від російської влади для проведення підривних інформаційних акцій в анексованому Криму, а пізніше для підтримки "Л/ДНР". За свою роботу директор "РИА Новости Украина" щомісяця отримував стабільне фінансування у розмірі 50 000 євро на місяць.

— За цю діяльність Вишинський нагороджений закритим указом президента Росії медаллю "За повернення Криму", — зазначив Кононенко.

В СБУ відзначили, що правоохоронці провели п'ять санкціонованих обшуків.

— Ці обшуки відбулися в офісах, редакціях, прес-центрах "РИА Новости-Украина", а також у місцях проживання — два в офісах, три за домашніми адресами ... Наразі попередня кваліфікація — державна зрада, — підкреслив Кононенко.

За його словами, під час обшуків було також знайдено паспорт громадянина Росії, тобто, присутній факт подвійного громадянства.

— Поки вони (журналісти, — ред.) будуть проходити в статусі свідків — близько двох десятків людей. Це громадяни України, — підкреслив представник СБУ.

Тим часом, генпрокурор Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що слідство має докази виконання "добре проплачених антиукраїнських атак цією структурою, участі громадян України (одночасно отримали громадянство РФ) у цій дезінформаційній війні"

— Дії цих осіб підпадають під ознаки статті 111 КК — державна зрада, — зазначив він.

Прокурор показав фото з місця проведення обшуку.

Раніше повідомлялося, що Росія відреагувала на затримання директора "РИА Новости Украина" і пообіцяла вжити "відповідних заходів".

За словами прес-секретаря президента Росії Володимира Путіна Дмитра Пєскова, Москва робитиме кроки "кваліфіковано і напористо". Щоправда, у Кремлі не уточнили, які саме заходи має намір вжити влада РФ.

Відзначимо, сьогодні вранці співробітники СБУ затримали у Києві директора українського відділу російського інформаційного агентства "РИА Новости" Кирила Вишинського.

Речник СБУ Олена Гітлянська повідомила, що співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктури, підконтрольну Російській Федерації.

QHA